přeskočit k navigaci

Děti: Nejnevinnější z obětí cracku

Nejnevinnějšími oběťmi cracku jsou novorozené děti, jejichž matky užívaly drogu během těhotenství. March of Dimes, nezisková organizace zabývající se těhotenstvím a zdravotní péčí o novorozence uvádí, že užívání kokainu, ať už práškového nebo ve formě cracku, může matku i její nenarozené dítě ovlivnit mnoha způsoby. Během prvních měsíců těhotenství zvyšuje riziko potratu. Může také u nenarozených dětí způsobit mrtvici, trvalé poškození mozku, nebo infarkt.

Národní institut zneužívání drog v USA uvádí, že některé děti, které jsou v době těhotenství vystaveny cracku, mohou mít později v životě závažné problémy.

”Zkusila jsem kouřit crack a od té chvíle jsem přestala normálně fungovat. Prostě jsem si vyrazila s několika lidmi, které jsem tou dobou považovala za opravdové a blízké přátele. Víte, to, co se říká o cracku je pravda: žádná další dávka vás nedostane tak vysoko jako ta první. Zcela mě to zničilo. Crack získal nade mnou absolutní kontrolu. Crack pomohl zničit mou dobrou pověst, pocit vlastní hodnoty a sebeúctu.“
– Diane

« Fyzické a psychické účinky

Crack: Krátká historie »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Crack, kokain, volná báze, účinky cracku, historie cracku, stimulancia, stimulanty, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.