přeskočit k navigaci

Mezinárodní statistiky

V roce 2007 bylo u federálních soudů ve Spojených státech odsouzeno 5 477 lidí za zločiny související s crackem. Přes 95 % těchto pachatelů bylo zapojeno do pašování cracku.

V Evropě je situace jiná. Podle údajů Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost se zneužívání cracku obvykle omezuje na menšinové komunity ve velkých městech s vysokou nezaměstnaností a špatnými životními podmínkami. V roce 2006 zaznamenalo 20 evropských států, že uživatelé cracku tvoří jen 2 % všech drogově závislých, kteří nastupují léčení, přičemž většina z nich se nacházela ve Velké Británii.

Americký národní průzkum užívání drog a zdraví v roce 2007 ukázal, že 8,6 milionu Američanů ve věku od 12 let někdy v životě zkusili crack. Ve změřené skupině lidí ve věku 18 - 25 let bylo zjištěno, že 6,9 % užilo crack během posledního roku.

Průzkum americké Goverments Monitoring the Future z roku 2007 ukázal, že 3,2 % středoškoláků z třetího ročníku někdy ve svém životě užilo crack.

V roce 2006 bylo v amerických léčebnách zaznamenáno 178 475 případů narkomanů, jejichž hlavní drogou byl crack. To je celých 71 % všech závislých na kokainu, kteří toho roku nastoupili k léčení.

« Co je pervitin?

Crack & zločinnost »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Crack, kokain, volná báze, účinky cracku, historie cracku, stimulancia, stimulanty, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.