přeskočit k navigaci

Proč je crack tak silně návykový?

Crack je jedna z nejmocnějších ilegálních drog, co se týče vyvolání psychické závislosti. Stimuluje klíčová centra slasti v mozku a způsobuje extrémně zvýšený pocit euforie.

Nutkavé užívání cracku se rozvine záhy potom, co s tím osoba začne. A to proto, že když je látka kouřena, dostane se velmi rychle do krevního řečiště. Tolerance vůči cracku se rozvíjí rychle – závislý záhy nedosahuje kýženého uspokojení, užívá-li stejné množství cracku jako na začátku.

” Vypěstovala jsem u sebe závislost na cracku, která mě týdně stála 2000 dolarů a zoufale jsem se chtěla osvobodit z tohoto otroctví.“
– Jennifer

« Crack & zločinnost

Účinky cracku »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Crack, kokain, volná báze, účinky cracku, historie cracku, stimulancia, stimulanty, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.