přeskočit k navigaci

Domnělá pilulka lásky

Extázi se často říká „pilulka lásky“, protože zintenzivňuje vnímání barev a zvuků a údajně zesiluje pocity prožívané při dotecích a laskání druhé osoby, zvláště v průběhu pohlavního styku.

„Taneční večírky jsou v pohodě, dokud nezačneš brát extázi. Jakmile ale začneš, máš pocit, že lidé, kteří ti radí, abys přestal, jsou naprostí idioti. Začneš věřit tomu, že jsi objevil něco úžasného a odmítáš naslouchat těm, kdo ti říkají opak. Když se ti extáze začne líbit, je příliš pozdě, jsi v tom až po uši.“
– Pat

Extáze ale obsahuje halucinogeny, tedy drogy, které působí na mysl tak, že lidé vidí nebo cítí věci, které nejsou skutečné. Halucinogeny mohou uživatele vrátit do děsivého nebo smutného zážitku z minulosti, na který se uživatel zafixuje bez toho, aby si to uvědomil.

Představa extáze jako „pilulky lásky“ je jednou z mnoha lží široce rozšířenýcho této droze.

Extáze způsobuje emocionální škody a uživatelé často trpí depresemi, zmatením, těžkými stavy úzkosti, paranoiou*, psychotickým chováním a dalšími psychickými potížemi.

* paranoia: podezírání, nedůvěra, či strach z ostatních lidí

« Co je extáze?

Následky užívání extáze »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Extáze, ecstasy, éčko, koule, pilule, koláč, XTC, MDMA, účinky extáze, stimulanty, stimulancia, prevence, drogy a jejich následky, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.