přeskočit k navigaci

Skutečně chcete na párty?

Nikki byla jen jednou z mnoha návštěvníků tanečních večírků. Snad v naději, že unikne svým problémům a užije si, se rozhodla, že stráví noc na párty s několika přáteli. Jeden z nich měl v autě láhev kapalné extáze, a tak se všichni rozhodli, že si trochu vezmou. Droga začala rychle účinkovat. Nikki tančila a tančila a tančila a sama sebe donutila překonat svou obvyklou mez.

„Na jedné taneční párty jsem viděla kluka na extázi, co několik hodin pořád dokola opakoval, jsem pomeranč, neloupej mě, jsem pomeranč, neloupej mě. Jiný kluk si myslel, že je moucha a bez přestání mlátil hlavou do okna.“
– Liz

Jak jeden z jejích přátel uvedl v policejní zprávě, „Nikki byla mimo a nic necítila.“

Druhý den ráno byla Nikki mrtvá. Příčina? Drogová intoxikace (extází).

„Mně se to ale nemůže stát,“ říkáte si. Možná ne, ale skutečně to chcete risknout?

« Tanec se smrtí

Co je extáze? »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Extáze, ecstasy, éčko, koule, pilule, koláč, XTC, MDMA, účinky extáze, stimulanty, stimulancia, prevence, drogy a jejich následky, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.