přeskočit k navigaci

Dlouhodobé účinky

Vliv přetrvávajícího užívání této drogy na tělo je velmi ničivý. Časté injekce jsou příčinou poškození cév a mohou vést k infekcím krevního řečiště a srdečních chlopní. Celkový špatný stav těla může vést k tuberkulóze*. Dalším dlouhodobým důsledkem závislosti na heroinu je artritida.**

„Lidé věří, že heroin je skvělý, ale připraví vás o vše: o práci, rodiče, přátele, sebejistotu a domov. Lži a krádeže se stanou vaším zvykem. Ztratíte úctu ke komukoliv nebo čemukoliv.“
– Pete

Životní styl závislých – když uživatelé heroinu často sdílejí společnou jehlu – vede k AIDS a jiným nakažlivým chorobám. Odhaduje se, že mezi 35 000 nově nakažených, kteří jsou každoročně infikováni žloutenkou typu C ve USA, je více než 70 procent uživatelů drog, kteří používají injekční jehly.

Dlouhodobé účinky

* tuberkulóza: infekční choroba napadající plíce i další orgány

** artritida: zánět kloubů

« Ničivé účinky heroinu

„Zkusím to jen jednou.“ »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Heroin, háčko, ejč, herák, kedra, metadon, opiát, opiod, původ heroinu, účinky heroinu, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.