přeskočit k navigaci

Heroinová „móda“

Heroin kdysi lidi děsil. Poslední dobou se někteří lidé snaží učinit z užívání heroinu módu.

V posledních deseti letech byl vzhled „heroinového feťáka“ – prázdný výraz, voskově bílá pleť, tmavé kruhy pod očima, propadlé tváře, přílišná štíhlost a mastné vlasy – propagován v populárních časopisech a módních kruzích jako módní.

Podobně jako rockové hvězdy pomohly v šedesátých letech zpopularizovat LSD, máme dnes módní návrháře, fotografy a lidi z reklamních agentur, kteří ovlivnili celou generaci mladých lidí, když v módních časopisech a hudebních video klipech zobrazují užívání heroinu jako něco, co je v kurzu a dokonce žádoucí.

Je smutnou ironií, že Davide Sorrenti – módní fotograf, jehož práce je synonymem pro tzv. heroinovou módu – údajně zemřel ve 20 letech na předávkování heroinem.

« „Zkusím to jen jednou.“

Strmá cesta dolů »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Heroin, háčko, ejč, herák, kedra, metadon, opiát, opiod, původ heroinu, účinky heroinu, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.