přeskočit k navigaci

Ničivé účinky heroinu

OKAMŽITÉ ÚČINKY: Počáteční účinky heroinu mohou zahrnovat nával pocitů – omámení. Ten je často provázen pocitem tepla na kůži a suchem v ústech. Počáteční reakce může zahrnovat zvracení nebo silné svědění.

Poté, co tyto počáteční účinky pominou, je uživatel po několik hodin omámen. Zpomalí se jeho tělesné funkce jako dýchání nebo tep srdce.

Několik hodin poté, co účinky drogy zeslábnou, začne tělo drogově závislého žádat o další dávku. Nedostane-li ji, začne zažívat absťák. Tento absťák může zahrnovat těžké fyzické a psychické potíže, které jsou zažívány, pokud není tělu dodána další dávka heroinu. Abstinenčními příznaky mohou být neklid, bolesti v kostech, průjem, zvracení a těžká nevolnost.

Intenzivní omámení, které uživatel vyhledává, trvá jen několik minut. S dalším užíváním potřebuje zvyšovat dávky drogy, jen aby se cítil „normálně“.

Krátkodobé účinky

« Mezinárodní statistiky

Dlouhodobé účinky »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Heroin, háčko, ejč, herák, kedra, metadon, opiát, opiod, původ heroinu, účinky heroinu, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.