přeskočit k navigaci

„Zkusím to jen jednou.“

Mnoho lidí experimentuje s heroinem a myslí si: „Jednou – dvakrát to zkusím. Vždy mohu přestat.“ Ovšem ti, kdo vstoupí na tuto cestu, zjistí, že je téměř nemožné otočit se zpátky. Zvažte slova Sama, patnáctiletého závislého: „Když si poprvé šlehnete, pravděpodobně se pozvracíte a máte pocit odporu, ale brzy to zkusíte znovu. Přilepí se to na Vás jako posedlá milenka. Omámení po dávce a způsob, jakým poznáte, že chcete víc, jako kdybyste měli nedostatek vzduchu – právě tak vás heroin dostane do své pasti.“

Hrozba závislosti není nejhorším následkem experimentů s heroinem. Jimovi bylo jednadvacet a večery obvykle trávil popíjením piva s přáteli. Již experimentoval s heroinem, takže když mu přátelé nabídli, aby si šňupl, neváhal. Patnáct minut po vdechnutí ztratil vědomí a pak upadl do hlubokého kómatu, který trval přes dva měsíce. Dnes je připoután k invalidnímu vozíčku, nemůže psát, jen stěží dokáže číst. Všechny jeho sny a ambice jsou pryč.

« Dlouhodobé účinky

Heroinová „móda“ »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Heroin, háčko, ejč, herák, kedra, metadon, opiát, opiod, původ heroinu, účinky heroinu, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.