přeskočit k navigaci

Jsou těkavé látky nebezpečné?

Protože těkavé látky nejsou v USA zakázány, nařídilo 38 států v USA omezení prodeje a distribuci určitých produktů, které jsou často zneužívány jako inhalanty. Některé státy zavedly pokuty, vězení nebo povinné léčení za prodej, distribuci, užití či držení inhalačních chemikálií.

V některých amerických státech zákony zakazují inhalování rajského plynu pro vlastní potřebu.

V některých komunitách v Západní Austrálii a Jižní Austrálii byly zavedeny zákony zakazující čichání benzínu. V australském státě Victorie a Západní Austrálii mohou policisté provádět prohlídky osob podezřelých z držení inhalantů a nalezené drogy zabavovat.

V Anglii a Walesu je zakázán prodej těkavých látek komukoli mladšímu 18 let, pokud je důvod se domnívat, že by je dotyčný zneužil k čichání.

« Různé druhy těkavých látek

Těkavé látky: Krátká historie »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Těkavé látky, inhalanty, inhalační drogy, prchavé látky, čichání, organická rozpouštědla, toulen, éter, rajský plyn, poppers, účinky těkavých látek, historie těkavých látek, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.