přeskočit k navigaci

Slangové názvy těkavých látek

„Byl to postupný propad od čichání lepidla, pak benzínu, a nakonec jsem skončil u lysohlávek. To mi bylo 17 a začal jsem s marihuanou. Kupoval jsem si tolik marihuany, kolik jsem si mohl dovolit. Pak už jsem byl dost starý, aby mě pustili do klubů, takže jsem tam začal brát i amfetaminy a extázi.
Začal jsem trávit čas s lidmi, kteří brali heroin a brzy jsem ho taky užíval víc a víc, až jsem si vypěstoval závislost. Neměl jsem tehdy ponětí, jak moc si tím ubližuji… že nakonec skončím několikrát ve vězení, že budu vykrádat domy, okrádat vlastní rodinu. Ta bolest a žal, které jsem jim způsobil, jim ublížily daleko více, než to, že jsem jim kradl hmotné věci.“
– Denis

Slangové názvy:

  • Kellen
  • Rajčák
  • Poppers
  • Téčko

„Když jsem byl ve čtvrté třídě, jeden ‘kamarád’ mi ukázal inhalanty. A protože jsem byl mladý a skoro nic o nich nevěděl, začal jsem čichat benzín každý den až do osmé třídy. Skoro úplně jsem si zničil svou koordinaci těla a teď celé hodiny jen sedím a dívám se do zdi, aniž mi na mysl přijde jediná myšlenka. Moje tělo je tady, ale já jako bych nebyl. Mám problémy si vůbec udržet práci a posledních dvanáct let žiji sám. Vypadám normální, ale když se pokusím ukázat zájem a promluvím na nějakou ženu, je hned vidět, že jsem skoro úplně vygumovaný. Nesnáším tenhle život, raději bych byl mrtvý, než žít takhle dál. Protože už takhle jsem stejně jako mrtvý.“
– John

« Co jsou to inhalanty?

Jak těkavé látky
působí na lidské tělo
»

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Těkavé látky, inhalanty, inhalační drogy, prchavé látky, čichání, organická rozpouštědla, toulen, éter, rajský plyn, poppers, účinky těkavých látek, historie těkavých látek, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.