přeskočit k navigaci

Co vám řeknou dealeři

Při průzkumu mezi náctiletými bylo zjištěno, že 55 % začalo brát drogy kvůli tlaku ze strany svých přátel. Chtěli být oblíbení a v pohodě. Dealeři toto vědí.

„Když berete kokain, jste jako noční motýl fascinovaný světlem. Přitahuje vás stále více a vy to nemůžete zastavit. Není to fyzické. Je to ve vaší hlavě. Čím více ho máte, tím více ho berete. Já jsem si ho píchala každých deset minut. Půjčila jsem si peníze z banky, abych si ho mohla koupit. Jednoho dne jsem přišla o práci. Bylo to ještě horší. Píchala jsem si doslova neustále. Kvůli té věci jsem zešílela. Věděla jsem to, ale přesto jsem pokračovala. Stala se ze mne totální troska.“
– Marilyn

Tváří se jako kamarádi a nabídnou, že vám „trochu pomůžou“, dají vám „něco, co vás vzpruží“. Droga vám umožní „zapadnout do party“ nebo být víc „cool“.

Dealeři drog chtějí vydělávat peníze, takže řeknou cokoli, jen abyste si od nich drogu koupili. Řeknou vám, že „s kokainem bude celý život jedna velká párty“.

Je jim úplně jedno, jestli vám drogy zničí život, jen když dostanou zaplaceno. Jediné, co je zajímá, jsou peníze. Bývalí dealeři přiznávají, že se na své zákazníky dívají jako na „pěšáky na šachovnici“.

Zjistěte si o drogách fakta. Dělejte svá vlastní rozhodnutí.

« Kokain: Krátká historie

Pravda o drogách »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Kokain, koks, cukr, pudr, lajna, koka, Freud, účinky kokainu, historie kokainu, stimulancia, stimulanty, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.