přeskočit k navigaci

Děti: nejnevinnější oběti kokainu

Často se setkáte s názorem: „Ano, beru drogy, ale je to jen moje věc!“ Drogová závislost má však vždy své nevinné oběti, počínaje oběťmi závislých, kteří se zoufale a za každou cenu snaží nalézt způsob, jak financovat svůj zlozvyk, a konče těmi, kdo umírají při dopravních nehodách zapříčiněných řidiči pod vlivem drog.

Nejtragičtějšími oběťmi kokainu jsou novorozenci, kteří nedobrovolně užívají drogu během těhotenství matky. Jen ve Spojených státech se každoročně narodí několik desítek tisíc dětí, které byly během těhotenství vystavovány účinkům kokainu.

Ty, které nejsou závislé, často trpí celou řadou fyzických potíží zahrnujících předčasné narození, nízkou porodní hmotnost, opožděný růst, vrozené vady a poškození mozku a nervového systému.

Novorozenci s nízkou porodní hmotností mají 20krát větší pravděpodobnost úmrtí během prvního měsíce života než děti s normální porodní hmotností a musí čelit zvýšenému riziku trvalého postižení jako je mentální retardace a mozková obrna.

Změření skutečné míry dopadu této lidské tragédie na společnost nás teprve čeká.

« Účinky kokainu

Kokain: Krátká historie »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Kokain, koks, cukr, pudr, lajna, koka, Freud, účinky kokainu, historie kokainu, stimulancia, stimulanty, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.