přeskočit k navigaci

Smrtící bílý prášek

Kokain je jednou z nejnebezpečnějších drog, které jsou člověku známy. Je prokázáno, že jakmile začne osoba drogu užívat, je téměř nemožné osvobodit se fyzicky a psychicky z jejího sevření. Fyzicky stimuluje klíčové receptory (nervová zakončení, díky nimž se vnímají změny v těle) v mozku, které zpětně vytvářejí pocity euforie, vůči níž si uživatelé rychle vyvinou toleranci. Kýžený účinek pak mohou přinést jen vyšší dávky a častější užívání.

„Věříte, že koks zlepší vaše vnímání, že vám umožní překonat sebe sama, že vám dá možnost věci ovládat. Jenže se jedná o prachsprostý nesmysl. Po nějaké době zjistíte, že neplatíte své účty, že jste se přestali mýt, že jste se vzdali svých přátel a rodiny.
STANETE SE BEZBRANNÝMI
A ZŮSTANETE SAMI.

– Nigel

Kokain je dnes celosvětovým mnohamiliardovým podnikem. Mezi uživateli naleznete lidi každého věku, profese a životní úrovně a patří mezi ně i osmiletí školáci.

Užívání kokainu může vést k smrti v důsledku selhání dýchacího systému, mrtvici, krvácení do mozku nebo infarktu. Děti matek závislých na kokainu přicházejí na svět již s vytvořenou závislostí. Mnoho z nich trpí vrozenými vadami a řadou dalších potíží.

I přes tato nebezpečí, užívání kokainu nadále roste možná proto, že je pro uživatele nesmírně těžké otočit se po několika prvních krocích na této dlouhé temné cestě, která vede k závislosti.

« Co je kokain?

Slangové názvy »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Kokain, koks, cukr, pudr, lajna, koka, Freud, účinky kokainu, historie kokainu, stimulancia, stimulanty, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.