přeskočit k navigaci

Co jsou to halucinogeny?

Halucinogeny jsou drogy, které způsobují halucinace. Uživatelé mají vidiny, slyší zvuky a cítí doteky, které se zdají velmi reálné, ale ve skutečnosti neexistují. Některé halucinogeny také způsobují náhlé a nepředvídatelné změny nálad.

„Někdy v šestnácti letech jsem se seznámila s drogou, kterou jsem užívala více než tři roky – s LSD. Tehdy jsem nevěděla, že LSD je nejúčinnějším halucinogenem, který je člověku znám.
Droga byla na malém kousíčku papíru, menším než je bříško mého ukazováčku, nazvaném papír. Patnáct minut poté, co jsem si papír položila na jazyk, celé mé tělo zalilo horko a já jsem se začala potit.
Některé další reakce, které jsem zažila pod vlivem drogy, zahrnovaly rozšířené zornice, nevolnost a husí kůži. Během úletu jsem měla pocit, jako by v mé mysli i těle došlo k obrovské deformaci. Vizuální změny i extrémní změny mé nálady byly jako nějaký podivný děsivý film – takový, kterého jsem byla aktérem, avšak bez toho, abych mohla ovládat svou mysl a tělo.“
– Edith

« Slangové názvy pro LSD

Jaká jsou rizika
spojená s užíváním
»

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

LSD, kyselina, acid, trip, mikráč, papír, bad trip, psychedelická droga, halucinogen, diethylamid kyseliny lysergové, účinky LSD, historie LSD, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.