přeskočit k navigaci

Co vám řeknou dealeři

„Ve svém malém tripovém světě jsem začal být paranoidní, měl jsem pocit, že se mí přátelé proti mě spikli a chtějí mi něco udělat, možná mě i zabít. Řekl jsem si: Musím odtud vypadnout. Odběhl jsem do kamarádovy ložnice, otevřel okno dokořán a vyskočil ven. Naštěstí pro mě žil ten kamarád v přízemí. Proběhl jsem lesíkem a zamířil k mostu. Cítil jsem, jak mi srdce bije rychleji a rychleji. Slyšel jsem hlasy, které mi říkaly, že dostanu infarkt a umřu. Tím to ale neskončilo. Po několika letech jsem taky takhle běžel a najednou jsem měl flashback, jak běžím v tom tripu. Začal jsem panikařit a zase slyšel ty hlasy, jak mi říkají, že dostanu infarkt a umřu.
Radil bych každému, kdo jenom přemýšlí o tom, že by LSD zkusil, aby si to rozmyslel.“
– Brian

Při průzkumu mezi náctiletými bylo zjištěno, že 55 % začalo brát drogy kvůli tlaku ze strany svých přátel. Chtěli být oblíbení a být v pohodě. Dealeři toto vědí.

Tváří se jako kamarádi a nabídnou, že vám „trochu pomůžou“, dají vám „něco, co vás vzpruží“. Droga vám umožní „zapadnout do party“ nebo být víc „cool“.

Dealeři drog chtějí vydělávat peníze, takže řeknou cokoli, jen abyste si od nich drogu koupili. Řeknou vám, že LSD vám „rozšíří obzory“.

Je jim úplně jedno, jestli vám drogy zničí život, jen když dostanou zaplaceno. Jediné, co je zajímá, jsou peníze. Bývalí dealeři přiznávají, že se na své zákazníky dívají jako na „pěšáky na šachovnici“.

Zjistěte si o drogách fakta. Dělejte svá vlastní rozhodnutí.

« LSD: Krátká historie

Pravda o drogách »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

LSD, kyselina, acid, trip, mikráč, papír, bad trip, psychedelická droga, halucinogen, diethylamid kyseliny lysergové, účinky LSD, historie LSD, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.