přeskočit k navigaci

Mezinárodní statistiky

V Evropě vyzkoušelo LSD alespoň jednou až 4,2 % lidí ve věku od 15 do 24 let. Při průzkumu bylo zjištěno, že procento těchto lidí, kteří užili LSD v posledním roce, překročilo v sedmi státech 1 % (Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Itálie, Litva, Maďarsko, Polsko).

„Začal jsem pít, když mi bylo patnáct let. Postupně jsem zkusil extázi, pervitin, kokain a LSD. Měl jsem potíže v práci a začal jsem mít deprese. Byl jsem přesvědčen, že nikdy nepřekonám svoji posedlost drogami. Dvakrát jsem se pokusil o sebevraždu předávkováním prášky. Dostal jsem se do rukou psychiatrů, kteří mě krmili ještě větším množstvím drog, antidepresivy a sedativy, což vše jen zhoršovalo. Abych mohl dát volný průchod svým pocitům, začal jsem sám sebe poškozovat – řezal jsem se a pálil.“
– Justin

Od roku 1975 provádějí odborníci v USA podporovaní National Institute on Drug Abuse každoroční průzkum téměř 17 000 studentů maturitního ročníku po celé zemi, aby zjistili trendy a postoje a názory studentů v souvislosti s užíváním drog. Mezi rokem 1975 a 1997 bylo období nejnižšího užívání. Na počátku osmdesátých let až do roku 1986, kdy alespoň jednu zkušenost s LSD přiznalo 7,2 % maturantů.

Procento maturantů, zmiňujících se o zkušenosti s LSD alespoň jednou v životě, se oproti předchozímu roku 1985 z nízkého 4,4 % téměř zdvojnásobilo v roce 1987 na 8,4 %. A v roce 1997 přiznalo alespoň jeden experiment s LSD už 13,6 % maturantů.

Životní zkušenost s LSD nebo jinými halucinogeny mělo v roce 2007 v České republice 5 % studentů ve věku 16 let, halucinogenní houby okusilo 7,4 % šestnáctiletých.

Podle studie uveřejněné v lednu 2008 zhruba 3,1 milionu Američanů ve věku od 12 do 25 let požilo LSD.

« Škodlivé účinky LSD

Účinnost LSD »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

LSD, kyselina, acid, trip, mikráč, papír, bad trip, psychedelická droga, halucinogen, diethylamid kyseliny lysergové, účinky LSD, historie LSD, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.