přeskočit k navigaci

Jak pervitin ovlivňuje lidské životy

Když lidé berou pervitin, droga ovládne jejich životy v různé míře. Rozlišujeme tři kategorie užívání..

Užívání pervitinu nízké intenzity:

Uživatelé nízké intenzity pervitin polykají nebo šňupají. Touží po oné silné stimulaci, kterou jim pervitin poskytuje, aby mohli zůstat dlouho vzhůru a dokončit svůj úkol nebo práci, nebo ho vyhledávají pro jeho účinek tlumící chuť k jídlu, aby zhubli. Jsou jen na krok vzdáleni od toho, aby se z nich stali pravidelní uživatelé – tedy uživatelé, kteří látku užívají nekontrolovaně.

Užívání pervitinu na tazích a pařbách:

Pravidelní uživatelé pervitin kouří nebo ho nitrožilně aplikují pomocí injekční stříkačky. To jim umožňuje přijmout větší dávku drogy a zažít silnější „úlet“, který je psychicky návykový. Jsou přímo na hranici, která odděluje uživatele vysoké intenzity od těch ostatních..

Užívání pervitinu vysoké intenzity:

Uživatelé vysoké intenzity jsou závislí – někdy se jim přezdívá „smažky“. Celá jejich existence se soustřeďuje na to, aby se vyhnuli zhroucení, onomu bolestivému dojezdu následujícímu po doznění drogového opojení. Aby tedy dosáhli tolik žádoucího opojení, musí brát stále větší množství. Avšak podobně jako je tomu u jiných drog, každý další pervitinový úlet je pak méně silný než ten předchozí, což uživatele tlačí do temné a smrtící spirály závislosti.

« Smrtící účinky pervitinu

Stádia pervitinových „zážitků“ »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Pervitin, metamfetamin, perník, péčko, piko, peří, efedrin, amfetamin, účinky pervitinu, historie pervitinu, stimulancia, stimulanty, budivé aminy, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.